Mart, 2021

Kilo Almak İçin

Zayıflamak için pratik bilgiler yazdınız. Ama ben kilo almak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Eğer kilo alamamanız, vücut yapısından ise, vücudunuz gıdaları çok yakıyorsa, hormon muayenesi yaptırmak ve ona göre hareket etmek gerekir. Yani uzman doktorun muayene ve teşhisinden sonra, onun tavsiyelerine uymak gerekir.
Normal bir insanın kilo almak için o yazdıklarımızın tersini yapması yeter. Mesela: 1- Her zaman unlu, şekerli ve yağlı gıdalar yemeli. Hamur işi ve yağlı börekler, tatlılar yemeli. 2- Zeytin yağı hem sağlık için hem de kilo almak için çok iyidir. 3- İştah açıcı gıdalar yemeli, sofrada sirkeyi eksik etmemeli. 4- Fındık, fıstık, ceviz gibi kuru yemişler yemeli. 5- Yiyecekler karbonhidrat [şekerli gıdalar] yönünden zengin olmalı. Mesela pilav yemeli.
Kilo almada, ölçü, verilen kaloriden daha çok kalori almaktır. Bunlar yapılırsa normal insan kısa zamanda çok kilo alır.
İştah açan gıdalar Sual: Zayıfım kilo almak istiyorum. İştah açan, vücuda kuvvet veren gıdalar hangileridir? CEVAP Kavun, karpuz: Baş ağrısını giderir, gözlere kuvvet verir, iştah açar. Greyfurt: Kansere karşı koruyucudur, C vitamini deposudur. İştah açar. Çörekotu: İştah açar. Vücuda kuvvet ve dinçlik verir. Defne: İdrar ve âdet söktürür. İştah açar. Havuç: Görmeyi kuvvetlendirir, kansızlığı giderir, yüz kırışıklıklarını giderir. Tere: İştah açar, hazmı kolaylaştırır. İncir: Enerji verir, kilo almaya çok faydalıdır. Karanfil: Mikropları öldürür. Ağrıları dindirir. Hazmı kolaylaştırır. İştah açar. Kırmızı biber: C vitamini çoktur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İştah açar, sindirimi kolaylaştırır, sinir hastalıklarını yatıştırır, kolesterolü önler. Nohut: Vücudu kuvvetlendirir. Kuru fasulye ve pirinç de faydalıdır. Soğan sarımsak: İştah açar. Tarçın: Ruhi sıkıntıları giderir. Kalbi kuvvetlendirir. İştah açar, hazmı kolaylaştırır. Yoğurt: Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Çikolatalı puding: Kilo almaya yarar. Zencefil: İştah açar. Tuz: İştah açar. Baharatlar: İştah açar. Zeytinyağı: En fazla kalori zeytin yağındadır. Kuru yemişler: Kalori çoktur. Hurma: Kansızlığa iyi gelir.
Unlu, şekerli ve yağlı gıdalar tercih edilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

890BeğenenlerBeğen
ÖZEL KATEGORİLER
İslam Tarihi Peygamberler
Hadis Arşivi Sahabeler
Dua Arşivi Kur'an Mucizeleri
Fıkhi Konular Mezhepler
MULTİMEDİA
Kuran Dinle Vaaz Dinle
Mehter Marşları İslami filmler
Ezanlar Şiirler
FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
   
İSLAM KAYNAKLARI
Kuran-ı Kerim Hz.Muhammed
Cevşen-ül Kebir Risale-i Nur
SEÇMELER
Dini Hikayeler Dini Makaleler
Mübarek Gün ve Geceler NAMAZ
Online mukabele
Mekke ve Medine Canlı Yayın
ishak danış

İshak Danış Hatim (Görsel Mukabele)

İshak Danış Hatim Seti (Tüm Cüzler) İshak Danış hoca efendinin okumuş olduğu 30 cüzlük hatim setini sizler için tek bir sayfada derleyip topladık. Aslen Trabzonlu...

Kur’an okurken şeytan rahatsız edemiyorsa, neden kuruntularla mücadele ediyoruz?

"Kur'an'ın bulunduğu eve şeytan giremez " sözü ve ilgili mevzunun vesvese ile bağlantısı...