Ana SayfaHocalarMahmud el Husari Online Hatim Seti

Mahmud el Husari Online Hatim Seti

Mahmut El Husari (Mahmud Halil el-Husari) hocamızın özel sayfasıdan tüm hatim setini online olarak dinleyebilir veya sureleri indirebilirsiniz. Dilediğiniz sureye sağ tıklayıp “Farklı Kaydet” seçeneğini seçerek sureleri indirebilirsiniz. Diğer hafız ve tilavet seçeneklerimiz için menülerimizi inceleyebilirsiniz.

Mahmud El Husari Sure Listesi

NOT: Kur’an-ı Kerim Allah(c.c) kelamı olup paylaşıldıkça, okundukça, dinlenildikçe ve de en önemlisi anlaşıldıkça güzeldir. Bu bağlamda bu tür media içeriklerinin asıl telifi Allah(c.c)’ın bizzat kendisinde olup, hiçbir şahıs veya medya organının Kur’an-ı Kerim’e %100 olarak telif iddia etmesi mümkün değildir. Bu bağlamda bu tür içerikleri hiçbir maddi kaygı veya menfaat gütmeden sizlerin hizmetine sunduk. Kur’an tilavetine katkı sağlayan hocalarımızın da aynı görüşte olduğunu düşünmekle beraber, yine de konuyla ilgili müşkilatınız olması durumunda iletişim sayfamızdan bizlerle irtibat kurabilirsiniz.
Sureleri indirmek için ilgili surenin üzerine gelerek “Farklı Kaydet” seçeneğine tıklamanız gerekir. İndirme ve dinleme sürecinde, sunucu yoğunluğuna göre yavaşlamalar olabileceğinden lütfen sabırlı olunuz.

Mahmud Halil El-Husari Kimdir?

Mahmud Halil El Husari

Şeyh Mahmud Halil El-Husari, 17 Eylül 1917 yılında Mısır’ın Garbiye eyaletine bağlı Tanta şehrinin Şabra al-Namla köyünde dünyaya geldi. Mısır’ın eski kari üstadlarından olup kendini Kur’an-ı Kerim’e adamış ünlü bir hafızdır.

Sekiz yaşında Kur’an-ı Kerim’i ezberledi ve hafızlık mertebesine erişti. 12 yaşında kıraat ilmine hakim oldu. Devamında Kur’an ilimleri alanında araştırmalarına kendi verdi ve güzel sesi ile 1944 yılında Mısır Kur’an radyosunun kıraat sınavına katıldı ve ilkini kazanmayı başardı.

1950 yılında Tanta kentindeki Al-Ahmadi ve Kahire‘deki El-Hüseyin Camii‘ne tayin edildi.

Husari, aynı zamanda 1961’de Hafs’ın Asam rivayetinde tilavetiyle Kur’an-ı Kerimi ilk kaydeden kişidir. Husari, Kur’an ezber merkezleri kurdu.

Mahmud el-Husari, zamanın en büyük karilerinden idi ve yirmi yıl boyunca kendisine “Mısır Şeyhü’l-Kûra’sı” dendi. Rusya, Çin, İsviçre ve Kanada gibi ülkeleri ziyaret etti.

24 Kasım 1980 tarihinde 63 yaşında vefat etti ve Hakk’ın rahmetine kavuştu.

Websitemizden memnun kaldınız mı? Üye olun, takipte kalın!

Websitemizden memnun kaldınız mı? Üye olun ve takipte kalın. İçerikleri favorilerinize ekleyin, hesabınızda muhafaza edin ve beğendiğiniz içerikleri hiç kaybetmeyin! Ayrıca yıllık bültenlerimizden de haberdar olun, her ramazan burada buluşalım!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Online Hatim Seti

Çeşitli hafızlardan farklı tilavetleri online olarak dinleyebilirsiniz.

Mekke ve Medine Canlı Yayın

HOCALAR