Ana SayfaHocalarMahir El Muakli Full Hatim Seti

Mahir El Muakli Full Hatim Seti

Kabe İmamı Mahir El Muakli

Mahir el Muakli (Maher Al Meaqly) kabe imamlarından en çok sevilen ve dinlenilen hocalardan birisidir. Kabe imamının tüm hatim setini buradan indirebilir veya online olarak sureleri dinleyebilirsiniz. Sureleri indirmek için ilgili surenin üzerine gelip sağ tıklayıp “Farklı Kaydet” i seçmektir. Sureler mp3 formatındadır. Ayrıca tercihinize göre birçok kabe imamı ve hatim setleri sitemizde; hafızlar başlıklı menümüzde mevcuttur. Hayırlara vesile olması dileğimizle.

NOT: Kur’an-ı Kerim Allah(c.c) kelamı olup paylaşıldıkça, okundukça, dinlenildikçe ve de en önemlisi anlaşıldıkça güzeldir. Bu bağlamda bu tür media içeriklerinin asıl telifi Allah(c.c)’ın bizzat kendisinde olup, hiçbir şahıs veya medya organının Kur’an-ı Kerim’e %100 olarak telif iddia etmesi mümkün değildir. Bu bağlamda bu tür içerikleri hiçbir maddi kaygı veya menfaat gütmeden sizlerin hizmetine sunduk. Kur’an tilavetine katkı sağlayan hocalarımızın da aynı görüşte olduğunu düşünmekle beraber, yine de konuyla ilgili müşkilatınız olması durumunda iletişim sayfamızdan bizlerle irtibat kurabilirsiniz.
Sureleri indirmek için ilgili surenin üzerine gelerek “Farklı Kaydet” seçeneğine tıklamanız gerekir. İndirme ve dinleme sürecinde, sunucu yoğunluğuna göre yavaşlamalar olabileceğinden lütfen sabırlı olunuz.

 

Mahir El Muakli Kimdir?

Mahir el Muakli olarak bilinen hocamız, Mescid-i Haram imamıdır. Mahir hoca, 7 Ocak 1969 (hicri 1388) tarihinde Medine’de dünyaya geldi.  2005-2006 yıllarında Mescid-i Nebevi’de teravih namazlarını kıldırmıştır. Ümmul Kura’da (2012) doktora eğitimini tamamladı. 15 Temmuz 2016 tarihinde ilk kez Mescidi Haram’da cuma namazı kıldırmıştır.

Mahir el Muakli, tümüyle arap olmayan tek kabe imamlarından. Annesi Pakistanlıdır; Suudi bir beyle evlenir ve devamında Arabistana yerleşirler. Bu konuda bir ayrımıclık ve kavimcilik sorunları ile yüzleşmesine rağmen, kabe imamlığı gibi kutsal bir yere terfi etmiştir.

Mahir hocayı diğer imamlardan ayıran en önemli özelliklerden biri de Matematik alanında profesör ve bu konuda dersler vermektedir.

Yasin suresi ve Fecr suresini okuyuşları sırasında cemaati kendinden geçirişi ve sesindeki dinginlik ve huzur, Mahir hocayı bu alanda bilinir kişi yapmıştır.

Websitemizden memnun kaldınız mı? Üye olun, takipte kalın!

Websitemizden memnun kaldınız mı? Üye olun ve takipte kalın. İçerikleri favorilerinize ekleyin, hesabınızda muhafaza edin ve beğendiğiniz içerikleri hiç kaybetmeyin! Ayrıca yıllık bültenlerimizden de haberdar olun, her ramazan burada buluşalım!

7 YORUM

    • Merhabalar,

      Talebiniz üzerine Mahir hocanın Kuran-ı Kerim hatim seti sayfasına toplu indirme seçeneği de eklenmiştir. Hayırlara vesile olması ümidiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Online Hatim Seti

Çeşitli hafızlardan farklı tilavetleri online olarak dinleyebilirsiniz.

Mekke ve Medine Canlı Yayın

HOCALAR