Ana SayfaHocalarAbdurrahman El Sudeys Hatim Seti

Abdurrahman El Sudeys Hatim Seti

Abdurrahman el Sudeys (Abdurrahman al Sudais) özel sayfamızdan kabe imamı hocamızın tüm setlerini online olarak dinleyebilirsiniz. Hem online dinleme (hatim) hem de sure indirme seçeneklerini sizlere birlikte sunduk. Bu sayfada yalnızca Sudeys hocamızın okuduğu sureler olup, diğer hafızların okuduğu sureleri indirmek ve online dinlemek için online hatim sayfamıza bakınız.

Kabe İmamı Sudeys Online Hatim Seti

NOT: Kur’an-ı Kerim Allah(c.c) kelamı olup paylaşıldıkça, okundukça, dinlenildikçe ve de en önemlisi anlaşıldıkça güzeldir. Bu bağlamda bu tür media içeriklerinin asıl telifi Allah(c.c)’ın bizzat kendisinde olup, hiçbir şahıs veya medya organının Kur’an-ı Kerim’e %100 olarak telif iddia etmesi mümkün değildir. Bu bağlamda bu tür içerikleri hiçbir maddi kaygı veya menfaat gütmeden sizlerin hizmetine sunduk. Kur’an tilavetine katkı sağlayan hocalarımızın da aynı görüşte olduğunu düşünmekle beraber, yine de konuyla ilgili müşkilatınız olması durumunda iletişim sayfamızdan bizlerle irtibat kurabilirsiniz.
Sureleri indirmek için ilgili surenin üzerine gelerek “Farklı Kaydet” seçeneğine tıklamanız gerekir. İndirme ve dinleme sürecinde, sunucu yoğunluğuna göre yavaşlamalar olabileceğinden lütfen sabırlı olunuz.

Abdurrahman El Sudeys Kimdir?

Kabe imamlarından Sudeys künyesi ile tanınan (Abdurrahman al Sudais) hocanın tam adı Abdurrahman bin Abdulaziz bin Abdullah bin Muhammed bin Abdulaziz bin Muhammed bin Abdullah‘tır. Sudeys, Kur’an karisidir.

Sudeys, 1962 yılında dünyaya geldi ve 12 yaşlarındayken Abdurrahman Faryan’ın imamlık yaptığı mescidde hafız mertebesine erişmiştir.

Mathna bin Hartha ilk okulu ve Scientific Academy of Riyad’a (Riyad fen akademisi) mekteplerine ihtasısını tamamladı. Sudeys; Şeyh Abdullah,  Şeyh Abdullah Munaif, Şeyh Muhammed Ali Husan ve Şeyh Muhammed Abdulmecid gibi birçok önde gelen isimlerden ders almıştır. 1969 yılında ise Şeriat Kolejine devam etti.

1996 yılında Mekke’nin Ümmül-Kura Üniversitesinde görevine asistan olarak devam etti ve burada doktorasını tamamladı. Devamında Ümmül-Kura Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev aldı ve halen görevine burada devam etmektedir.

Websitemizden memnun kaldınız mı? Üye olun, takipte kalın!

Websitemizden memnun kaldınız mı? Üye olun ve takipte kalın. İçerikleri favorilerinize ekleyin, hesabınızda muhafaza edin ve beğendiğiniz içerikleri hiç kaybetmeyin! Ayrıca yıllık bültenlerimizden de haberdar olun, her ramazan burada buluşalım!

6 YORUM

    • Merhabalar,

      İndirme seçeneği halen aktif. İndirmek istediğiniz surenin üzerine sağ tıklayınız ve “Bağlantıyı farklı kaydet” seçeneğine tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Online Hatim Seti

Çeşitli hafızlardan farklı tilavetleri online olarak dinleyebilirsiniz.

Mekke ve Medine Canlı Yayın

HOCALAR