Ana SayfaHocalarMustafa İsmail Online Hatim Seti

Mustafa İsmail Online Hatim Seti

Hafız Mustafa İsmail Hatim Seti

Hafız Mustafa İsmal için özel olarak hazırladığımız sayfamızdan tüm Kuran-ı Kerim setini online dinleyebilir veya indirebilirsiniz. Toplam 114 sure mp3 formatında mevcuttur. Sureleri indirmek için surelerin üzerine gelerek “Bağlantıyı Farklı Kaydet” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Diğer hatim ve hafız seçenekleri için sitemizdeki arayüzleri ve menülerimizi inceleyebilirsiniz.

Mustafa İsmail – Online Hatim ve Sure İndirme Seçenekleri

NOT: Kur’an-ı Kerim Allah(c.c) kelamı olup paylaşıldıkça, okundukça, dinlenildikçe ve de en önemlisi anlaşıldıkça güzeldir. Bu bağlamda bu tür media içeriklerinin asıl telifi Allah(c.c)’ın bizzat kendisinde olup, hiçbir şahıs veya medya organının Kur’an-ı Kerim’e %100 olarak telif iddia etmesi mümkün değildir. Bu bağlamda bu tür içerikleri hiçbir maddi kaygı veya menfaat gütmeden sizlerin hizmetine sunduk. Kur’an tilavetine katkı sağlayan hocalarımızın da aynı görüşte olduğunu düşünmekle beraber, yine de konuyla ilgili müşkilatınız olması durumunda iletişim sayfamızdan bizlerle irtibat kurabilirsiniz.
Sureleri indirmek için ilgili surenin üzerine gelerek “Farklı Kaydet” seçeneğine tıklamanız gerekir. İndirme ve dinleme sürecinde, sunucu yoğunluğuna göre yavaşlamalar olabileceğinden lütfen sabırlı olunuz.

Mustafa İsmail Kimdir?

Hafız Mustafa İsmail

Mustafa İsmail (Mustafâ Muhammed İsmâîl el-Mürsî), 17 Haziran 1905 yılında Mısır’a bağlı Garbiyye bölgesinde Mitgazal köyünde dünyaya geldi. 11-12 yaşlarında Kuran-ı Kerim’i ezberledi ve hafızlık makamına erişti. Devamında tecvid ve hashih-i huruf okudu. Tecvit ve kıraat ilmini İdris Fahir’den öğrendi. Zamanla mükemmel sesi ve kendine has kıraati ile hızla ün kazandı. Mustafa İsmail’in sesi birçok diyara yayıldı ve çeşitli yerlerde Kuran-ı Kerim şölenleri vermeye başladı.

Kur’an tilavetindeki kendine has sesi ve makamlar arası geçişlerle dinleyenleri kendinden geçirirdi. Ayrıca faklı perdelerden okuyuşlar ve sesini kullanabilme beceresi üstün özellikleri arasında idi. Hafız Mustafa İsmail Kuran-ı Kerim’i 19 farklı makamda okuyabilmekteydi. Bu özelliğinden ötürü kendisine karilerin en büyüğü anlamına gelen “Ekberul Kurra” lakabı verildi.

Mısır radyosunda, hafızların tilaveti kaydedilirken sınava tabii tutulmakta idi. Bu radyoda sınava tabii tutulmadan tilavetleri kaydedilen tek hafız Mustafa İsmail’dir.

Kral Faruk ve Muhammed Enver Sedat gibi isimler onun sesine hayran kalırdı. Hafız Mustafa Türkiye, Malezya, Tanzanya, Amerika ve Almanya gibi ülkelerde Kuran-ı Kerim şölenleri sundu. Lübnan, Suriye, Mısır, Malezya ve Tanzanya gibi devlet büyükleri tarafından liyakat nişanı aldı.

Kur’an tilavetleri mücevved (yavaş okuyuş) olarak da kayda alınmış ve farklı mekanlarda totalde 1300’ün üzerinde tilavetleri mevcuttur. Bunların bazıları 3 saati geçmektedir.

Mustafa İsmail, 22 Aralık 1978 Cuma günü ahirete göçmüştür.

Websitemizden memnun kaldınız mı? Üye olun, takipte kalın!

Websitemizden memnun kaldınız mı? Üye olun ve takipte kalın. İçerikleri favorilerinize ekleyin, hesabınızda muhafaza edin ve beğendiğiniz içerikleri hiç kaybetmeyin! Ayrıca yıllık bültenlerimizden de haberdar olun, her ramazan burada buluşalım!

Online Hatim Seti

Çeşitli hafızlardan farklı tilavetleri online olarak dinleyebilirsiniz.

Mekke ve Medine Canlı Yayın

HOCALAR