Mart, 2021
Ana Sayfa Evlilik ve Aile Bilgileri Kur’an Müminler İçin Şifadır

Kur’an Müminler İçin Şifadır

Baş ağrıma doktorlar bir çare bulamadılar, ağrı kesici almakla midem bozuldu. Bildiğiniz bir ilaç var mıdır? Ayrıca dua ve şifa âyetlerinin önemi nedir?

Sıcak su ile banyo yapıp, banyodan çıkarken ayaklara soğuk su dökmek baş ağrısına iyi gelir. Bu konudaki hadis-i şerif şöyledir: (Hamamdan çıkarken ayakları soğuk su ile yıkamak baş ağrısını giderir.) [Ebu Nuaym] Kur’an-ı kerimde mealen, (Kur’an, müminler için şifa ve rahmettir) buyuruldu.
Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki: (Kur’an-ı kerimden şifa beklemeyen, şifaya kavuşamaz.) [İbni Mace] (Yasin suresi yazılı kağıdı suya koyup, o suyu içene bin rahmet, bin bereket, bin şifa girer ve ondan bin hastalık çıkar.) [Râfii] (Şu iki şifa kaynağını bırakmayın: Bal ve Kur’an.) [İbni Mace] (Dua belayı önler, duaya devam edin.) [Tirmizi] (Fatiha, zehre ve her hastalığa şifadır.) [Beyheki] (Kalbin şifası, zikrullahtır.) [Beyheki] (Allahü teâlâyı zikir şifa, halkı zikir derttir.) [Beyheki] (Kalk namaz kıl, namaz elbette şifadır.) [İbni Mace] (Hastalığı veren, şifasını da verir.) [Hakim] (Haram olan şeylerde şifa yoktur.) [Buhari] (Aksırınca elhamdülillah demek her derde şifadır.) [Hakim] (Cuma günü tırnak kesmek şifa getirir.) [Ebuşşeyh] (Müminin artığı şifadır.) [Fetava-i Kübra, El-Medhal] (Cömerdin yemeği şifa, cimrininki hastalıktır.) [Hatib] (Şifa veren ancak Allahü teâlâdır.) [Ebu Davud]
7 Fatiha okunup ağrı olan yere üflenirse, şifa hasıl olur. (Tefsir-i Azizi) Baş ağrısı için, abdestli olarak Bekara suresinin 196. âyeti, femen den ev-nüsük’a kadar yazılıp, başa konur. İslam harfleri ile başına Besmele ve sonuna üskün lillah yazılır. (Menâfi’un-nâs) Osman bin Ebil’âs hasta idi, ağrı ve sancısı çoktu. Resulullah efendimiz, (Ağrıyan yeri sağ elin ile 7 kere mesh et! Her seferinde (Euzü bi’izzetillahi ve kudretihi min şerri mâ-ecidü ve ühâzirü oku!) buyurdu. Aynen yaptı ve hastalığı hiç kalmadı. (Bostân) Şifa âyetlerini, abdestli olarak yazıp, bu kağıdı, bir kaptaki suya koymalı, bu suyu hasta içerse Allahü teâlâ şifa ihsan eder. (Mevahib)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

890BeğenenlerBeğen
ÖZEL KATEGORİLER
İslam Tarihi Peygamberler
Hadis Arşivi Sahabeler
Dua Arşivi Kur'an Mucizeleri
Fıkhi Konular Mezhepler
MULTİMEDİA
Kuran Dinle Vaaz Dinle
Mehter Marşları İslami filmler
Ezanlar Şiirler
FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
   
İSLAM KAYNAKLARI
Kuran-ı Kerim Hz.Muhammed
Cevşen-ül Kebir Risale-i Nur
SEÇMELER
Dini Hikayeler Dini Makaleler
Mübarek Gün ve Geceler NAMAZ
Online mukabele
Mekke ve Medine Canlı Yayın
ishak danış

İshak Danış Hatim (Görsel Mukabele)

İshak Danış Hatim Seti (Tüm Cüzler) İshak Danış hoca efendinin okumuş olduğu 30 cüzlük hatim setini sizler için tek bir sayfada derleyip topladık. Aslen Trabzonlu...

Kur’an okurken şeytan rahatsız edemiyorsa, neden kuruntularla mücadele ediyoruz?

"Kur'an'ın bulunduğu eve şeytan giremez " sözü ve ilgili mevzunun vesvese ile bağlantısı...