Sponsorlu Bağlantılar

Merak Ettiğiniz Dini Sorular

| 30 Mart 2012 | 3 Yorum |

   

METAFIZIK :

 

Cinlerin kulak hirsizligi yapmasi nasildir ?

Cinler bizim alemimize nasil gecerler ?

Cinler Insan sekline girebilir mi ? Nasil ?

“3 Harfli” kelimesinin asli nedir ?

Cin ve Seytan bize zarar verebilir mi ?

Kiyamet neden gizli tutulmustur?

 

EVRIM :

 

Islam Alimlerinin Evrim gorusu Nasildir ?

Allah Sakat/Mutant canlilari neden yaratir ?

Insanlik Medeniyetle/Vahsetle mi basladi ?

 

FIKIH :

 

Menfaat olmaksizin sans oyunlari caiz midir ?

Namazda Tek Yone selam vermek kafi midir?

Rusvet vermek ne zaman caiz olur ?

Sigara “Haram” midir mekruh mudur ?

Kadinin islamdaki yeri nedir ?

   

Kategori: Genel

hep haber

Benzer İçerikler

Yorumlar (3)

Geri bildirim URL | Yorum RSS

 1. mensur dedi ki:

  saygi deger fetva hatti hocalarimiza.ben makedonyadan 1 musluman turk genciyim,yaklasik 1yildir 1 soru beni kemiriyor hic rahat degilim imanima 1 halel gelmesinden cok korkuyorum gece gunduz duva ve togbe ediyorum allahima namazlarimda.sorum su;is yerimde patronum bana 1 lakap takti soy ismim yakupi o da bana yakupyan demeye basladi yani soy ismime yakup[yan] ekledi ermenilerin soy isimlerinin[ yan ]kelimesini ekledi,patronmun ismi zekeriya ben de ona dedim ki senin ismin israil ogullarinin peygamberi onlarin yani asa sonra dusundum hazreti zekeriya aleyhi selam bizim de peygamberiz cok korktum acaba imanima 1zarar gelirmi diye! hic ama hic rahat degilim cok korkuyorum ya allah beni affetmesse,bagislamassa halim nice ola! soruma cevap vermenizi cok isterim.allah yardimcimiz olsun selam aleykum.not…….cok huzursuum korkuyorum ebedi ceheneme girmekta.ben kafir olmaktan kufur mu ettim summe as

  • fikiz42 dedi ki:

   s.a ,

   Bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.Cevabınız alternatif yol olarak e-mailinize de ayriyeten gönderilmiştir.

   Cevabınız :

   Siz doğrudan doğruya Hz.Zekeriya bizim peygamberimiz dememişsiniz.Kaldı ki , sarf ettiğiniz o cümleleri kasıtlı olarak değil , istemeden söylemişsiniz.Hatayı fakredip af diledikten sonra hiç bir sorun kalmaz.İnsan olmanın en büyük zaafiyetlerinden biride hatadır.İnsan hata yapar.Burada önemli olan sizin tövbe etmenizdir.Allah hata yapıp da kendisinden AF dileyen kullarını sever ve onların samimiyetle yapılmış tövbelerini muhakkak kabul eder.

   “Günahından tövbe eden , günah işlememiş gibidir.”

   Ayrıca vicdan azabı duymanızın nedeni İMANDANDIR.İMAN olmayan veya zayıf olan bir insan bu tür durumlarda vicdan azabı duymaz ve kendini hesaba geçmez.Tövbe eden ve kalben de iman eden/tasdik eden kişinin duası muahakkak kabul olacaktır.

   “Allah tevbe edenleri sever ve temizlenenleri sever.” (Bakara 22)
   “Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah’a dönün.” (Tahrim 8)

   Ayrıca Allah bagışlamaz,affetmese diye birşey yok.Allah rahmeti bol olan , bağışlayandır.Samimi bir dua ve tövbeyi muhakkak kabul edecektir.Eğer allahın rahmetı bol olmasaydı ve ondan umidi kesseydik halimiz nice olurdu ?

   Ayrıca vermiş olduğunuz bilgide , siz Hz.Zekeriyya bizim peygamberimiz değil gibi bir şey söylememişsiniz.Doğru olan bir şeyi söylemişsiniz.Hz.Zekeriyya hem israiloğullarının hem de bizim peygamberimizdir. (Lütfen bakınız : http://www.islamekseni.com/id122.html )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hepsaglik