Salı, Mart 31, 2020
Ana Sayfa Genel Fatih Çollak Hatim İndir

Fatih Çollak Hatim İndir

Fatih Çollak Hoca efendinin hatim setinin tamamını aşağıdaki ara yüzden indirebilirsiniz. Fatih Çollak Hoca efendi full hatim seti .mp3 formatında listelenmiştir. Dilediğiniz hatim cüzüne sağ tıklayıp farklı kaydet diyerek ilgili cüzü indirebilirsiniz. Diğer hatim indirme bölümü ve kabe imamları için Hocaların yer aldığı vitrini kullanabilirsiniz.

 

 

 

[tabs title=”” disabled=”false” collapsible=”true” active=”9″ event=”click”] [tab title=”A. Sudeys”]

Sudais photo

Abdurrahman El Sudeys (Sudeys)

[/tab] [tab title=”Abdussamed”]

abdussamed

Abdussamed

[/tab] [tab title=”Mahir”]

Mahir el muakli

Mahir El Muakli

[/tab][tab title=”Shuraim”]

shuraim

Saad Al Shuraim

[/tab][tab title=”E. Şatiri”]

kabe imamı ebubekri şatiri

Ebubekir Şatiri

[/tab][tab title=”Muhammed Cibril”]

cibril

Muhammed Cibril

[/tab][tab title=”Yasir El Dosari”]

yasir el dosari

Yasir El Dosari

[/tab][tab title=”Abdullah Basfar”]

Abdullah Basfar

Abdullah Basfar

[/tab][tab title=”İlhan Tok”]

ilhan-tok

İlhan Tok

[/tab][tab title=”Fatih Çollak”]

Fatih-collak

Fatih Çollak

[/tab][tab title=”Mustafa İsmail”]

hafız mustafa ismail

Mustafa İsmail

[/tab][/tabs]

Fatih Çollak

Cüzleri indirmek içinİNDİR” yazısına sağ tıklayıp “Farklı Kaydet (Save link as…)” e tıklayıp “Kaydet” e basınız. Mp3 dosyası seçtiğiniz dizine indirelecektir.

Audio Files 48Kbps MP3 / İNDİR
01cuz.f.c.mp3 19.1 MB – İNDİR
02cuz.f.c.mp3 21.0 MB – İNDİR
03cuz.f.c.mp3 22.8 MB – İNDİR
04cuz.f.c.mp3 22.6 MB – İNDİR
05cuz.f.c.mp3 20.1 MB – İNDİR
06cuz.f.c.mp3 20.4 MB – İNDİR
07cuz.f.c.mp3 22.5 MB – İNDİR
08cuz.f.c.mp3 22.4 MB – İNDİR
09cuz.f.c.mp3 22.0 MB – İNDİR
10cuz.f.c.mp3 20.8 MB – İNDİR
11cuz.f.c.mp3 22.9 MB – İNDİR
12cuz.f.c.mp3 23.1 MB – İNDİR
13cuz.f.c.mp3 23.2 MB – İNDİR
14cuz.f.c.mp3 22.0 MB – İNDİR
15cuz.f.c.mp3 22.9 MB – İNDİR
16cuz.f.c.mp3 21.6 MB – İNDİR
17cuz.f.c.mp3 21.8 MB – İNDİR
18cuz.f.c.mp3 22.5 MB – İNDİR
19cuz.f.c.mp3 22.7 MB – İNDİR
20cuz.f.c.mp3 21.8 MB – İNDİR
21cuz.f.c.mp3 21.6 MB – İNDİR
22cuz.f.c.mp3 22.5 MB – İNDİR
23cuz.f.c.mp3 22.9 MB – İNDİR
24cuz.f.c.mp3 19.9 MB – İNDİR
25cuz.f.c.mp3 22.8 MB – İNDİR
26cuz.f.c.mp3 22.6 MB – İNDİR
27cuz.f.c.mp3 22.7 MB – İNDİR
28cuz.f.c.mp3 22.9 MB – İNDİR
29cuz.f.c.mp3 22.2 MB – İNDİR
30cuz.f.c.mp3 21.6 MB – İNDİR

Sponsor BaglantilarHafızlık ödülle teşvik edilmeli
Hafız olunca o gün rahmetli babam bana hediye olarak bir bisiklet aldı. O bisikleti görünce çok sevindim. İnanılmaz duygular yaşadım. Onu böyle dışarıda bırakmak istemiyor yattığım odaya alıp bisikletle birlikte yatmak istiyordum.
1954 Yılında Erzurum’da doğdu. Dokuz yaşında hafız oldu. Erzurum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Tefsir dalında doktora yaptı. Televizyonlarda mukabelesi yayınlanan Fatih Çollak aynı fakültede (Marmara İlahiyat) ve Diyanet’in Haseki Külliyesi’nde Aşere Takrib Tayyibe dersleri veriyor. Doç. Dr. Fatih Çollak Hoca ile Marmara İlahiyat Fakültesi’nin bahçesinde konuştuk. Hafızlığın Allah(celle celalüh)’ın kelamına muhatap olmak gibi önemli bir değer ifade ettiğini belirten ve televizyonlarda mukabeleleriyle dergilerde ilmi makaleleriyle meşhur olan Doç. Dr. Fatih Çollak’ın meslektaşlarına ve talebelerine önemli tavsiyesi: “Kur’an’ı okuyun anlayın hayatınızda yaşayın” Fatih Çollak ile sohbetimizi sunuyoruz.

Kur’an-ı Kerim’i kaç yaşında kimden öğrendiniz?
Din eğitimine 5 yaşındayken önce Mahalle Camii’nin İmam-Hatibi Ekrem Hoca’dan Kur’an-ı Kerim’i yüzüne okuyarak başladım. Sonra aynı Hoca’dan hafızlığa çalışarak devam ettim. Fakat hafızlığımın geri kalan kısmını aynı hocadan değil de rahmetli amcam Mustafa Efendi’den toplam iki yılda ve 9 yaşındayken ikmal ettim. Hafız olduğumdan ilkokula da ikinci sınıfın ikinci yarısından başlayarak aradaki farkı kapattım. Yani ilkokulu 12 yaşında bitirdim. Erzurum İmam-Hatip Lisesi’ni de 7 senede bitirdikten sonra 1974 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nü kazanarak İstanbul’a geldim. Erzurum İmam-Hatip Lisesi’nde okuduğum yılların her yaz tatilinde İstanbul’a gelerek burada Kur’an-ı Kerim’in talimi tecvidi ve tashih-i hurufu üzerine hocalardan özellikle Reis’ül Kurra rahmetli Abdurrahman Gürses Hoca Efendi’den ders okudum. Sübhaneke namaz duaları ve Fatiha Suresi’nden başlayarak Kur’an-ı Kerim’in son suresi Nas Suresi’ne kadar dört yıl içersinde tatil döneminde talim ve tecvid üzere bitirdim.
Dayak eğitim metodu değil…

Hafızlığa çalışırken dayak yediniz mi?
Anadolu’da hafızlık çalışmalarında ne hikmetse dayak yaygındır. Gerek hocaların bir kısmı gerekse ebeveyn özellikle baba zaman zaman dersin aksatılması halinde bu yolu tercih etmişlerdir. Ben de birkaç defa yanlış hatırlamıyorsam dersten kaçtığım için babamdan bir iki defa da hocamdan dayak yedim. Hatta Ekrem Hoca tarafından falakaya yatırıldığımı da hatırlıyorum. Cenab-ı Allah(celle celalüh) bütün hocalarıma gani gani rahmet eylesin. Ben bu dayak olayını hafızlık eğitiminde asla tasvip etmiyorum. Doğru bulmuyorum. Eğitim verilmesi gereken insanlara nasıl eğitim verilmesi gerektiği konusunda metodlar ve usüller vardır. Fakat dayak bunlardan biri değildir ve olmamalıdır kanaatini taşıyorum.

Hafız olmayı siz mi istediniz yoksa aileniz mi yönlendirdi?
Tabiki yedi yaşındaki bir çocuğun hafız olma isteği bulunması biraz zordur. Çünkü 7 yaşındaki çocuk işin farkında değildir. Ben de yönlendirme ile hafızlığa başladım.
Hafızlığa babam yönlendirdi

Sizi yönlendiren aileden kim oldu?
Rahmetli babam Ahmet Efendi hafız olmam noktasında ısrarla beni teşvik etti. Gereken özeni gösterdi. Hafızlığa kendisi başlattı. Hafızlık eğitimim süresi içersinde kendisi sade bir vatandaş olmasına rağmen bana gereken ihtimamı göstermiştir. Hem maddi hem manevi. İyi bir hoca seçimi dersin takibi Ramazanlarda mukabele okuma noktasındaki hassasiyeti sırf “Oğlum iyi bir hafız olsun” diye rahmetli babam ısrarla takip etmiş ve ciddiyetle bu işin üzerinde durmuştur. Tekrar kendisine Cenab-ı Allah(celle celalüh)’dan rahmet diliyorum.Amin. Cenab-ı Allah(celle celalüh) bütün Ümmet-i Muhammed’in geçmişlerine rahmet eylesin.

Hafızlığınızı kaç senede ikmal ettiniz?
Allah(celle celalüh)’ın izni ile müyesser kıldığı hafızlık çalışmasını yine O’nun lütfu ve keremiyle 2 senede ikmal etmek bana nasip oldu.
Hafız olduğunuzda neler hissettiniz?
Dokuz yaşında işin ciddiyetini bilmem mümkün değildi. “Ben ne yapıyorum? Neden hafız oldum?” Bunları şimdi kavrayabilirim. Ama o zaman bunları anlamam elbette ki mümkün değildi. Yalnız ailemden hafızlığı tamamladıktan sonra bana olan sevginin ilginin ve yönelişin arttığını çevremde hocalarımın sevgisinin arttığını gördüm. Birkaç yerde camilerde okuduğum aşırlardan sonra bana cemaatin teveccüh ve sevgilerini gördükten sonra hafız olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu iftiharla yaşadım. İmam-Hatip Lisesi’nde muhtelif meclislerde kandillerde Ramazanlarda yapılan programlarda Kur’an okuduğum yarışmalarda derecelerim oldu. Bunlar beni tabii ki hafızlığın ne kadar güzel bir nimet olduğu noktasında ruhumu okşayıcı bana keyif verici şeyler oldu. Şu an tabi sorsanız çok farklı şeyler söylerim.
Hiç unutamadığım hediye

Hafız olduğunuzda size ne hediye edildi?

Hiç unutamadığım için söylüyorum. O gün rahmetli babam bana hediye olarak bir bisiklet aldı. O bisikleti görünce çok sevindim. İnanılmaz duygular yaşadım. Onu böyle dışarıda bırakmak istemiyor yattığım odaya alıp bisikletle birlikte yatmak istiyordum. Yine rahmetli babam hafızlığa çalışırken bana Erzurum dışından yiyecekler getirirdi. Mesela incir üzüm çikolata ile sık sık beni ödüllendirirdi. Diğer kardeşlerim arasında farklı bir ilgi ve alakaya muhatap olduğumu görürdüm. İşte bunlar da bana hafızlığın güzel hediyeleri olmuştur. alıntı…

 

Önceki İçerikİLAHİ-YENİ
Sonraki İçerikZiyaretçi Defterimiz

16 YORUMLAR

  • Merhabalar,

   Yukarıda alt alta listelenmiş olan cüzleri indirmek için 19.1 MB vb. şeklinde yazan linklere sağ tıklayıp ‘Hedefi Farklı Kaydet’ seçeniğini kullanın.İndirme işlemi otomatik başlayacaktır.Kolay gelsin…

 1. Çok sağ olun elleriniz dert görmesin ALLAH razı olsun burada ki bilgiler çok işime yarayacak yarışmada inşallah birinci olacam…

  • Kardeşim şuan çalşıyor görülüyor. Download sayısı ve miktarı çok yoğun olduğu için bazen sunucu hataları veya yavaşlamaları olabiliyor. Tekrar denemeniz veya biraz bekledikten sonra denemenizi tavsiye derim.

   Eğet tüm denemelere rağmen sorun yaşıyorsanız iletişim bölümünden bizimle iletime geçin, yardımcı oluruz. Saygılarımla,

   İslam Ekseni l fikiz

  • Allah sizlerden de razı olsun. Fatih Çollak hocamız ve tüm emeği geçenlerden razı olsun…

   Bu şekilde olumlu yorum ve geri bildirimler almak da bizleri son derece mutlu ediyor, verilen emeklerin işinize yaradğını görüyor ve mutlu oluyoruz. Teşekkürler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ÖZEL KATEGORİLER
İslam Tarihi Peygamberler
Hadis Arşivi Sahabeler
Dua Arşivi Kur'an Mucizeleri
Fıkhi Konular Mezhepler
MULTİMEDİA
Kuran Dinle Vaaz Dinle
İlahi Dinle İslami filmler
Ezanlar Şiirler
Mehter Marşları Çocuk Kasetleri
Dini Programlar FOTO GALERİ
İSLAM KAYNAKLARI
Kuran-ı Kerim Hz.Muhammed
Cevşen-ül Kebir Risale-i Nur
SEÇMELER
Dini Hikayeler Dini Makaleler
Mübarek Gün ve Geceler NAMAZ
Online mukabele
Mekke ve Medine Canlı Yayın

Kur’an okurken şeytan rahatsız edemiyorsa, neden kuruntularla mücadele ediyoruz?

"Kur'an'ın bulunduğu eve şeytan giremez " sözü ve ilgili mevzunun vesvese ile bağlantısı...
Mahir el muakli

Mahir El Muakli Full Hatim Seti İndir

Kabe imamlarından Mahir EL Muakli ve full hatim arşivi