Ocak, 2022
Ana SayfaGenelSahte Helal Gıda Sertifikası ! Bu Hindilere dikkat !

Sahte Helal Gıda Sertifikası ! Bu Hindilere dikkat !

Gimdes helal gıda logosuDinimizde hiçbir şekilde yeri olmayan yılbaşı ve noel kutlamaları bir tarafa, bu uygulamayı fırsat haline getirip insanları kandıran ve ticari emellerine alet eden bir takım firmalar piyasada görülmüştür. Helal gıda sertifikası logosuna ürünlerinde yer veren fakat aslen ürünlerinin helal olmaması ile dikkati üzerinde toplayan markalar piyasada tespit edilmiştir.

Carefour ve Metro marketlerinde yer alan ve ESKAR firmasına ait olan Hindilerde, GİMDES helal gıda logosu bulunmakta, fakat detaylı incelemeler sonucu ilgili firmanın Gimdes sertifasına sahip olmadığı tespit edilmiş bulunmaktadır. GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer açıklamalarında, bu tür sahte lisans numarası ve logo kullanan firmalara dikkat edilmesi gerektiğini, muhakkak sorgulanması gerektiğinin altını çiziyor.

Yılbaşı geleneğinin dinimizde yer almadığını ısrarla vurgulamakta fayda var. Lakin buna rağmen bu uygulamaya tenezzül eden vatandaşlarımızı ise bu hususa dikkat etmeleri konusunda uyarıyoruz. Şüpheli ürünleri ise ilgili derneklerden sorgulayabilirsiniz.

Bu konu hakkında detaylı bilgi sahip olmak, bilgilenmek ve ürün sorgulamak için:

TEL : +90 212 438 33 18
FAKS : +90 212 438 33 19
E-Posta: irtibat@gimdes.org

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Online mukabele
Mekke ve Medine Canlı Yayın